Pracownia

USG

Pracownia

USG

Rejestracja tel.: 32 258-30-61

Badanie ultrasonograficzne (USG) służy do oceny narządów wewnętrznych za pomocą fal ultradźwiękowych emitowanych przez głowicę przyłożoną do powierzchni skóry. W badaniu USG dopplerowskim można również ocenić przepływ krwi w naczyniach tętniczych i żylnych.

W naszej pracowni wykonywane są badania USG jamy brzusznej, tarczycy, układu moczowego, gruczołu krokowego, miednicy małej, badanie dopplerowskie kończyn górnych i dolnych, USG tętnic szyjnych i kręgowych. 

USG jamy brzusznej zalecane jest w takich dolegliwościach jak bóle brzucha, wzdęcia, nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby, powiększenie narządów wewnętrznych. Dzięki badaniu można rozpoznać takie schorzenia jak kamica pęcherzykowa, kamica nerkowa, tętniak aorty, wodonercze, powiększenie śledziony. 

W badaniu Dopplerowskim można stwierdzić: zmiany miażdżycowe tętnic i żył, obecny w naczyniach zakrzep, guz oraz wady wrodzone naczyń.

Przygotowanie do badania USG jamy brzusznej:

w przypadku USG wątroby, pęcherzyka żółciowego, śledziony oraz trzustki, konieczne jest pozostawanie na czczo przez około 8 godzin przed badaniem. w przypadku USG nerek, około 1h przed badaniem konieczne może być wypicie od 4 do 6 szklanek płynów.

KONTAKT

Multi-Klinika SALUTE sp. z o.o.

LOKALIZACJA

ul. Czerwińskiego 10

40-123 Katowice

TELEFON

32 258-30-61

572-325-214

REGON

240289569

NIP

634-263-75-19